Kobido masažas – tai senovinė manualinė technika, kurią nuo seno japonų gražuolės naudojo, siekdamos išlaikyti savo veido jaunystę ir grožį. Pirmasis šios technikos paminėjimas datuojamas 1472 m. Anot kronikos, būtent Kobido padėjo Tekančios saulės šalies imperatorei atrodyti nuolat nepriekaištingai.

Kobido į Europą ir JAV atkeliavo tik XX a. Ten jis pirmiausia užkariavo egzotiškų masažų mėgėjų širdis, o vėliau tapo populiarus platesnėje visuomenėje. Šios technikos pavadinimas pažodžiui verčiamas kaip „būdas išsaugoti grožį“. Ši veido masažo technika yra mažiausiai agresyvi ir kartu efektyviausiai išsaugoja jaunystę. Tie, kurie kada nors lankėsi Japonijoje, galėjo savo akimis įsitikinti, kokia populiari ši procedūra tarp SPA ir grožio studijų lankytojų. Būtų per daug naivu aiškinti neįtikėtiną Azijos moterų odos glotnumą tik genetiniu veiksniu – už to neabejotinai slypi sisteminga aukštos kvalifikacijos specialistų priežiūra ir pagalba.

Gili Kobido masažo prasmė


japoniškas kobido masažas, masažo prasmė

Procedūra yra prevencinio pobūdžio. Remiantis Rytų tradicijomis, sveikatos ir išvaizdos problemoms lengviau užkirsti kelią pradžioje, nei vėliau jas spręsti. Teigiamas Kobido masažo poveikis pasiekiamas veido ir kaklo raumenų atpalaidavimu, taip pat suaktyvinant regeneracinius procesus odos ląstelėse. Intensyvėja kraujotaka ir limfos nutekėjimas, dėl to audiniuose prasideda atjauninimo procesas.

Šia veido masažo technika apdorojamas ne tik paviršinis odos sluoksnis, bet ir gilesni audiniai. Tai vienas iš nedaugelio metodų, kuomet kolageno gamyba audiniuose suaktyvinama nenaudojant injekcijų ar aukštųjų technologijų įrangos. Naudodamas tik savo rankas, meistras įveda odą į tokią būseną, kad ji, naudodama savo išteklius, greitai pradeda atsikratyti toksinų ir negyvų ląstelių.

Be fiziologinio poveikio, šis masažas turi ir psichoemocinį poveikį. Masažas padeda pasiekti emocinę pusiausvyrą, nuima įtampą ir suteikia gerą nuotaiką. Aforizmai, kad grožis yra ne tik išpuoselėta išvaizda, bet ir spindesys iš vidaus, naudojant šią veido masažo techniką įgauna tiesioginę prasmę.

Dauguma masažų yra labai specializuoti ir dažniausiai sprendžia kokią nors vieną pagrindinę problemą. Kobido yra universalus. Ši procedūra rekomenduojama turintiems tiek riebią, tiek sausą odą, turintiems amžiaus dėmių ir raukšlių, taip pat turintiems spuogų. Šis veido masažas padeda atsikratyti kosmetinių defektų, galvos skausmo bei malšina depresiją.

Japonišką kobido masažą rekomenduojama atlikti per 10 procedūrų, maždaug du kartus per savaitę. Matomas rezultatas tampa pastebimas vidutiniškai po 3 apsilankymų pas specialistą. Norint jį išlaikyti, baigus kursą reikėtų 1-2 kartus per mėnesį pakartoti procedūrą.

Tokio tipo procedūra atleidžia klientą nuo agresyvesnės intervencijos į jo išvaizdą – tai yra injekcijos ar aparatinės įrangos naudojimo. Mobilizuodamas natūralius organizmo išteklius Kobido sukuria natūralų liftingo efektą ir atkuria veido odos drėgmės balansą.

Japoniško Kobido masažo technikos ir judesiai

japoniškas kobido masažas, masažo technika

Kobido masažo seansas trunka iki pusantros valandos. Klientas guli ant masažo stalo ant nugaros. Meistras patepa nedidelį kiekį aliejaus, kuris padeda sklandžiai slysti ir atpalaiduoja kliento raumenis.

Pagrindinė darbo sritis yra veidas ir kaklas (tiek priekinis, tiek užpakalinis paviršiai), tačiau taip pat bus paveikta ir galvos oda. Seanso metu meistras naudoja kai kurias shiatsu ir limfodrenažo technikas.

Klientus, įpratusius lankytis pas kosmetologę reguliariems masažams, stebina Kobido masažo nestandartinė technika. Lengvas, beveik nesvarus glostymas kaitaliojasi su mušamuoju spaudimu – tai yra greitu ritminiu tapšnojimu. Į procesą taip pat įtraukiami akupresūros elementai.

Veiksmų tvarka procedūros metu gali skirtis priklausomai nuo konkretaus specialisto patirties ir įgūdžių. Tačiau apskritai sesija vyksta maždaug pagal šią schemą.

Seansas prasideda veido valymu. Specialistas nuvalo nuo odos makiažą ir tuos mikroskopinius nešvarumus, kurie per dieną susikaupia veido paviršiuje. Jei yra daug riebaus blizgesio, tikslinga naudoti subtilų šveitiklį su mažomis granulėmis. Nuvalius odą uždedamas karštas rankšluostis, kurį nuėmus patepama valomuoju losjonu.

Po to seka odos drėkinimo etapas. Tada meistras pradeda stimuliuoti masažo meridianus, ypatingą dėmesį skirdamas meridianų susikirtimo taškams.

Pirma, meistro rankos juda nuo kaklo iki smakro, daro lengvus glostymo judesius. Nuo smakro veido raumenys simetriškai tempiasi į abi puses. Tada – vėl plojimai, šį kartą kryptimi nuo skruostų centro iki ausų ir atgal.

japoniškas kobido masažas, masažavimo judesiai

Kitoje masažo fazėje meistras daugiausia dėmesio skiria tempimo judesiams. Suimama oda nuo veido vidurio ir tolygiai traukiama link ausų. Tada tie patys judesiai kartojami kiek kitokia variacija: dešine ranka ištempiama oda, o kaire fiksuojamos odos raukšlės burnos srityje.

Kitas žingsnis – vėl glostymas. Meistro pirštai juda nuo skruostų vidurio iki ausų, o tada atlieka „stuksenimą“ tarp antakių. Iš ten kylama į kaktą: pirma, paglostymas judesiu į kairę-dešinę ir atgal, o po to gilus odos apdirbimas pagal tą patį vektorių.

Japoniško Kobido masažo poveikis

Sveikesnė veido oda;
Veido raumenų patempimas ir stiprinimas;
Toksinų šalinimas, limfinės sistemos aktyvinimas;
Gilus nervų sistemos atsipalaidavimas;
Raumenų įtampos pašalinimas;
Odos drėgmės balanso atkūrimas;
Ląstelių metabolizmo optimizavimas;
Kraujo apytakos stimuliavimas;
Natūralus liftingo efektas;
Anti-senėjimo poveikis.

Kobido masažo kontraindikacijos

Japoniškas kobido masažas yra visiškai saugi procedūra. Jame yra tik du galimos rizikos šaltiniai. Pirmoji – odos, kaulų ar raumenų sužalojimai tose kliento kūno vietose, kurias palies masažuotojo rankos.

Antroji kontraindikacijų priežastis yra emocinė. Kobido seanso metu masažuotojas ne tik mechaniškai veikia kūną, bet ir atgaivina emocinius prisiminimus. Tai neabejotinai naudinga norint sugrąžinti gaivią, jaunatvišką išvaizdą. Tačiau nėščiosioms tokia įspūdžių „audra“ ne visada naudinga – todėl geriau kreiptis į specialistą po gimdymo.

Nėštumo periodas;
Odos infekcinės ligos;
Gimdos kaklelio stuburo traumos;
Egzema;
Psoriazė;
Botoksas arba plastinė veido ar kaklo operacija, atlikta mažiau nei prieš 30 dienų.

Kobido veido masažas savo rankomis

Jei norite, galite žiūrėti mokomuosius vaizdo įrašus, perskaityti nuoseklias instrukcijas ir patys išmokti masažo technikų. Tačiau tai nebus geriausias sprendimas.

Pirma, kobido reikalauja stiprių, treniruotų rankų. Tik specialistas per valandą gali atlikti reikiamus judesius su optimalia spaudimo jėga ir tempimo amplitude.

Antra, šis veido masažo tipas apima aktyvų emocinį poveikį klientui. Tai yra itin subtilus procesas. Savęs masažu beveik neįmanoma pasiekti rezultato, kurį pateiks kvalifikuotas specialistas.

Kiti straipsniai:
Alginatinės kaukės ir jų veikimo principas, naudojimas bei privalumai

Įsigykite paslaugų kuponus dovanojimui svetainėje www.groziodovanos.lt >>

Prisijungti

Užsiregistruokite

Atstatyti slaptažodį

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.